Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

Полициски службеници од полициската станица Аеродром на 26 ноември уапсиле лице од Кратово поради сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

При полициски преглед, кај кратовецот М.Ф. биле пронајдени и одземени две банкноти од по 500 евра.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.