More

  (ВИДЕО) Полициско комбе од ерата на комунизмот како експонат стои пред влезот во шеталиштето “Топтани”

  Полициско комбе од ерата на комунизмот стои како експонат пред влезот во шеталиштето “Топтани” во центарот на Тирана. Комбето е од италијански “Фијат” и е идентично со комбињата на “Застава” кои се произведуваат во бивша Југославија.
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  57 %
  2.6kmh
  40 %
  Fri
  8 °
  Sat
  9 °
  Sun
  1 °
  Mon
  1 °
  Tue
  1 °
  spot_imgspot_img