More

  11-ти натпревар по Англиски јазик за доделување на стипендии

  Од денот на отварањето и почетокот на реализација на воспитно-образовна дејност, П.С.У “Јахја Кемал” постојано организира или е домаќин на повеќе научни, социјални, културни, спортски и други активности. Целта на овие активности е да се мотивираат учениците да посветат повеќе внимание на науката и образованието, а како резултат на постигнатиот успех од натпреварите да се наградуваат и да им се доделат стипендии за упис во нашето училиште.

  П.С.У “Јахја Кемал“ , на ден 17 Декември 2022. (недела) со почеток во 11часот го организира 11-ти натпревар по Англиски јазик за доделување на стипендии. Основните училишта и предметни наставници по Англиски јазик во електронска форма можат да пријават најмногу 10 ученици од своето училиште. Краен рок за пријавување е : 15.12.2022г.

   

  За П.С.У “Јахја Кемал“ – Боговиње-Тетово можат да се пријавуваат училиштата на општините од Тетово, Гостивар, Боговиње, Желино, Брвеница, Јегуновце, Теарце, Врапчиште и Маврово-Ростуше. Преку email адреса orhan.mustafa@ykc.edu.mk .

  И за П.С.У “Јахја Кемал“ – Струга можат да се пријавуваат училиштата на општините Струга, Охрид, Вевчани и Дебарца. Преку email адреса struga@ykc.edu.mk .

   

   

  П.С.У “Јахја Кемал“

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  57 %
  2.6kmh
  40 %
  Fri
  8 °
  Sat
  9 °
  Sun
  1 °
  Mon
  1 °
  Tue
  1 °
  spot_imgspot_img