More

  (ФОТО) Селектoрот на Јапонија им се поклони на навивачите и играчите на Хрватска

  Хрватска го елиминира националниот тим на Јапонија по пенал серијата 3-1, со вкупни 4-2 оди во четвртфиналето, извесно против Бразил.

  Момент за вечност, за респект, друга димензија се Јапонците, селекторот Хаџиме Моријасу им се поклони на навивачите  и играчите на Хрватска по поразот во оминафиналето.

   

  maskimagazin.mk

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  57 %
  2.6kmh
  40 %
  Fri
  8 °
  Sat
  9 °
  Sun
  1 °
  Mon
  1 °
  Tue
  1 °
  spot_imgspot_img