More

  Хаос на лет кон Турција: Жена излажирала породилни болки, луѓе започнале да бегаат од авионот

  Авион со комерцијален лет на релација Мароко-Турција принудно слета на аеродромот Ел Прат во Барселона, откако една жена лажирала породилни болки.

  Авион од комерцијален лет на релација Мароко-Турција принудно слетал на аеродромот Ел Прат во Барселона, по што 28 мигранти се обиделе да избегаат трчајќи преку пистата, соопшти шпанската полиција.

  Тие се обиделе да побегнат додека жената била носена на преглед.

  Драмата се случила утрото околу 04:30 часот.Според извештаите, полицијата уапсила 14 лица, меѓу кои и една жена која тврдела дека и пукнал водењакот за време на летот, поради што пилотот принудно слетал.

  Кога докторот ја прегледал, открил дека таа воопшто не е бремена, пренесува Дејли Меил.

  Осум лица наводно се согласиле доброволно да се вратат во авионот, а полицијата трага по преостанатите 14 луѓе кои избегале.

  Овој инцидент потсетува на оној што се случи минатиот ноември, кога повеќе од 20 патници, кои исто така летаа од Казабланка за Истанбул, се обидоа да побегнат во Мајорка, кога еден од патниците одглуми шеќерна кома.

  извор:  Курир.рс

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  57 %
  2.6kmh
  40 %
  Fri
  8 °
  Sat
  9 °
  Sun
  1 °
  Mon
  1 °
  Tue
  1 °
  spot_imgspot_img