More

  (ФОТО) Потонат тенк атракција за нуркање во Анталија

  Потонат тенк со тежина од 45 тони е вистинска атракција за нуркачите во Анталија. Тенкот е дел од вештачкиот гребен за туристичко нуркање во регионот на островот Гуверчин во областа Кас во Анталија, Туркије. Потонатиот тенк се наоѓа на длабочина од околу 15 метри. Видлив е за искусните нуркачи, но и оние кои поминуваат низ основна обука за нуркање.

  Извор ТРТ Балкан

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  57 %
  2.6kmh
  40 %
  Fri
  8 °
  Sat
  9 °
  Sun
  1 °
  Mon
  1 °
  Tue
  1 °
  spot_imgspot_img