More

  Хорор во Србија – Кучиња до смрт искасале новинар, а неговата сопруга се бори за живот

  Српскиот новинар Владан Радосављевиќ, почина на 62 години откако го искасале кучиња во селото Велика Иванча, Младеновец.

  Ситуацијата е уште полоша, бидејќи во критична состојба е и неговата сопруга Олга, 58г. која пак се обидела да му помогне кога го нападнале кучињата.

  Таа со лекари од Итната помош била пренесена во Ургентниот центар и е во тешка состојба.

  Како што претходно објавија медиумите, кучињата го искасале Радосављевиќ за нозете и рацете, при што бил тешко повреден. Лекарите се обиделе со реанимација, но тој починал.

  Радосављевиќ беше новинар, порано на НТВ Студио Б, како и еден од основачите на ПГ Мрежа.

  фото: РТС

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  -1.2 ° C
  -1.2 °
  -1.2 °
  59 %
  1.5kmh
  40 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  5 °
  Sat
  6 °
  Sun
  7 °
  spot_imgspot_img