More

  Жена и дете нападнати од маж со секира во Загреб, детето умрело, а напаѓачот се фрлил под автомобил

  Маж (41) доцна синоќа во Загреб со секира нападнал жена (41) и дете (1,5), а потоа побегнал и се фрлил под автомобил, пренесува хрватски „Индекс“.

  Од здобиените повреди детето починало во болница во Загреб.

  Напаѓачот побегнал и завршил на обиколницата каде на него налетало возило и го усмртило на лице место.

  Од Јавното обвинителство на Загреб велат наскоро ќе излезат со соопштение за случајот бидејќи во тек е полициска истрага за утврдување на сите околности на овој напад.

   

  index.hr

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  44 %
  2.1kmh
  20 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  4 °
  Sat
  5 °
  Sun
  8 °
  spot_imgspot_img