More

  Тешко повреден 47-годишен маж по удар од автомобил

  Вчеравечер во 20.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат с.Ласкарци-с.Буковиќ, Скопско, патничко возило „фолксваген венто“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Џ.(22) од с.Паничари, скопско, удрило во З.М.(47) од с.Ласкарци.

  Во несреќата, З.М. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

  Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

  извор: МВР

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  -1.2 ° C
  -1.2 °
  -1.2 °
  59 %
  1.5kmh
  40 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  5 °
  Sat
  6 °
  Sun
  7 °
  spot_imgspot_img