More

  „Анонимуси“ пак му се заканија на Вучиќ – почна „Операција Србија“

  Хакерската група „Анонимуси“ повторно упатија закани за претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

  Анонимуси се огласија на Твитер и му порачаа на српскиот претседател Александар Вучиќ да престане со дестабилизација на регионот и со подрршката на Русија.

  Како што наведуваат, ја почнаа „операцијата Србија“, додавајќи дека неколку веб-страници на Владата на Србија се соборени претходните денови.

  Фото: Архива

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  -0.2 ° C
  -0.2 °
  -0.2 °
  47 %
  8.2kmh
  75 %
  Sun
  -0 °
  Mon
  0 °
  Tue
  2 °
  Wed
  2 °
  Thu
  -1 °
  spot_imgspot_img