More

  Воз удри во комбе во Велес, повредени се најмалку десет лица

  Десет лица се повредени во железничка несреќа која денес напладне се случила на железничкиот премин кај фабриката Порцеланка во Велес.

  Од МВР за Курир потврдуваат дека воз на Македонски Железници удрил во такси возило – комбе „мерцедес“ со велешки регистарски ознаки, сопственост на такси компанија од Чашка, а управувано од Д.Ј.(52) од Чашка.

  -Во незгодата со повреди се здобиле 10 патници кои биле пренесени во Општа болница Велес за укажување лекарска помош, велат од МВР.

  Полициски екипи на местото на несреќата извршиле увид.

  извор:МВР

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  -0.2 ° C
  -0.2 °
  -0.2 °
  47 %
  8.2kmh
  75 %
  Sun
  -0 °
  Mon
  0 °
  Tue
  2 °
  Wed
  2 °
  Thu
  -1 °
  spot_imgspot_img