More

  Жител од с.Митрашинци потпалил возило на жител од с.Калиманци

  Жител на беровското село Митрашинци е осомничен дека му го потпалил автомобилот на жител на Калиманци, виничко, соопшти МВР.

  „Денеска (05.01.2023), полициски службеници од Полициската станица Берово го лишиле од слобода Д.Г.(36) од с.Митрашинци, беровско. Тој се сомничи дека на 04.01.2023 околу 22.00 часот во с.Митрашинци предизвикал пожар во патничко моторно возило „Мерцедес” со швајцарски национални ознаки, сопственост на Т.Н. од с.Калиманци, виничко“, се вели во полициското соопштение.

  Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена кривична пријава.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  75 %
  1kmh
  20 %
  Fri
  3 °
  Sat
  7 °
  Sun
  0 °
  Mon
  -0 °
  Tue
  2 °
  spot_imgspot_img