More

  Возач удрил во застанато возило, тешко е повреден

  Вчера во 18.30 часот во ОВР Гостивар било пријавено дека на локален пат во гостиварски Градец, патничко возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Р.Б.(44) од с.Градец, удрило во застанато патничко возило „фолксваген пасат“ со гостиварски регистарски ознаки, кое било запрено од Н.И.(46) од истото село.

  Во несреќата, возачот Р.Б. се здобил со тешки телесни повреди, додека сопатникот во возилото „пасатот“, Н.Р. се здобил со телесни повреди констатирани во Општа болница „Ферид Мурад“ во Гостивар.

  По овластување на Јавен обвинител, увид на местото извршила екипа од ОВР Гостивар.

  makfax.mk

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  -1.2 ° C
  -1.2 °
  -1.2 °
  59 %
  1.5kmh
  40 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  5 °
  Sat
  6 °
  Sun
  7 °
  spot_imgspot_img