More

  Со фалсификуван зелен картон турски државјанин сакал да влезе во земјава

  Вчера на граничниот премин Стар Дојран, полицајци го привеле B.M.P. (52) од Република Турција, поради сомневање дека сторил кривично дело по член 378 од Кривичниот законик, односно затоа што при контрола било утврдено дека на преглед приложил фалсификуван зелен картон за возилото кое го управувал.

  Лицето било спроведено во полициската станица Гевгелија и по целосно докумнетирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти МВР.

  mkd.mk
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  75 %
  1kmh
  20 %
  Fri
  3 °
  Sat
  7 °
  Sun
  0 °
  Mon
  -0 °
  Tue
  2 °
  spot_imgspot_img