More

  Синдикат на Полиција: Плата и здравствено нема, ако се “побуниме” ќе имаме дисциплински…

  ПЛАТА – Нема…
  ЗДРАВСТВЕНО – Нема…
  ЗАДОВОЛНА ПОЛИЦИЈА – Се повеќе и повеќе (има)…
  НЕЗАДОВОЛСТВО – Нема оти ако се “побуниме” ќе имаме дисциплински…
  ХРАНА….Е денес нема да јадеме оти немаме …
  Али може и да биде полошо (ќути и трај)…..
  🎯Текстот е наменет за развивање на свеста на Полицаецот и сузбивање на стравот кој владее кај него…, се вели во објавата од Синдикат на Полиција во Македонија – СПМ.

  извор: Синдикат на Полиција во Македонија – СПМ

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  9.8 ° C
  9.8 °
  9.8 °
  76 %
  1kmh
  0 %
  Tue
  15 °
  Wed
  16 °
  Thu
  18 °
  Fri
  19 °
  Sat
  20 °
  spot_imgspot_img