More

  (ВИДЕО) Нацоски на оргинален начин ја одбележа 151 година од раѓањето на Гоце Делчев – „Песна за Гоце“

  Тодор Скаловски, творецот на македонската химна, ја има искомпонирано и композијата за солисти и хор „Песна за Гоце“. Јас ја имам еднаш испеано со Хорот Менада од Тетово но за жал не постои снимка од тој концерт. Еве утрински, во домашна атмосфера еден мал дел од истата како честитка за роденденот на големиот македонски великан и како загревање за вечер. Се надевам дека ќе ви се допанде, напиша на својот ФБ профил Македонскиот тенор Благој Нацоски.

   

  Видеото може да го погледнете на овој линк …

  извор: ФБ Blagoj Nacoski

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  4.8 ° C
  4.8 °
  4.8 °
  87 %
  0kmh
  0 %
  Tue
  15 °
  Wed
  16 °
  Thu
  18 °
  Fri
  19 °
  Sat
  20 °
  spot_imgspot_img