More

  Вечерва скршено стаклото на влезот на македoнскиот културен клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград

  Вечерва е скршено стаклото на влезот на македoнскиот културен клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград, објави бугарската ТВ НОВА. Вандалскиот чин бил пријавен вечерва во 21:40 часот во локалната полициска станица.

  Како што објави телевизијата, полициската патрола видела дека е скршено стаклото на Македонскиот клуб на улицата „Димитар Димов“ во градот. Според првичните информации, четири камења се пронајдени пред објектот, објави ТВ НОВА повикувајќи се на свои извори.

  извор: ТВ НОВА

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  15.8 ° C
  15.8 °
  15.8 °
  51 %
  0.5kmh
  20 %
  Tue
  16 °
  Wed
  16 °
  Thu
  17 °
  Fri
  19 °
  Sat
  21 °
  spot_imgspot_img