More

  Регистриран земјотрес од 2.8 степени во близина на Ресен

  Вечерва во 23 часот и 21 минута по локално време  регистриран е земјотрес во Македонија. Земјотресот беше од 2,8 степени. Епицентарот е на длабочина од 2 км, на 79 км источно од Елбасан и 18 км јужно од Ресен во Преспанско Езеро.

   

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  light intensity drizzle
  13.8 ° C
  13.8 °
  13.8 °
  77 %
  1kmh
  100 %
  Tue
  14 °
  Wed
  16 °
  Thu
  18 °
  Fri
  20 °
  Sat
  21 °
  spot_imgspot_img