More

  Земјотрес со јачина од 3 степени е регистриран во Бугарија

  Земјотрес со јачина од 3 степени е регистриран во подрачјето на градот Садово, Пловдивско.

  Епицентарот е на 140 километри од Софија.

  Ова го покажуваат податоците на Националниот сеизмолошки центар при БАН.

  Потресот бил регистриран во 00:54 часот по бугарско време и бил со епицентар на 140 километри од Софија.

  фото: Архива

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  15.8 ° C
  15.8 °
  15.8 °
  51 %
  0.5kmh
  20 %
  Tue
  16 °
  Wed
  16 °
  Thu
  17 °
  Fri
  19 °
  Sat
  21 °
  spot_imgspot_img