More

  Брачен пар од Сараево сака да го посвои бебето родено под урнатините кое нема преживеани роднини

  Светот го обиколи веста дека бебе е родено под урнатините во Сирија, по разорниот земјотрес.

  Видео снимката од моментот кога спасувачите го пренесуваат штотуку роденото бебе на сигурно ги преплави социјалните мрежи. Станува збор за девојче, кое е пренесено во болница и е здраво.
  Порталот Аваз, пишува дека нивната редакција била контактирана од млад брачен пар од Сараево кој сака да го посвои девојчето.

  Мајката на бебето почина, а тоа нема други преживеани членови од семејството.

  -Ве молиме да ни помогнете, да дојдете до ова дете и да му пружиме бескрајна љубов и утеха. Објавете вест, да се знае дека во Сараево постојат двајца млади луѓе кои немаат свои деца, а кои би сакале да го посвојат ова бебе и да му ја пружат сета љубов на светот, со солзи изјавила младата жена за Аваз.

  извор:Аваз

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  15.8 ° C
  15.8 °
  15.8 °
  51 %
  0.5kmh
  20 %
  Tue
  16 °
  Wed
  16 °
  Thu
  17 °
  Fri
  19 °
  Sat
  21 °
  spot_imgspot_img