More

  (ВИДЕО) Се појави видео од сириско момче, кое по земјотресот заврши под урнатините: „Го снимам ова видео, не знам дали ќе живеам или ќе умрам“

  Спасувачките тимови продолжуваат со потрагата по преживеани во урнатините по разорните земјотреси што ги погодија долж границата меѓу Турција и Сирија.

  На социјалните мрежи се појави видео од сириско момче, кое по земјотресот заврши под урнатините.

  „Го снимам ова видео, не знам дали ќе живеам или ќе умрам. Ако ова видео се сподели, тоа значи дека преживеав“, вели тој во видеото.

  „Не можете да го знаете ова чувство ако не сте го доживеале. Ова може да го разберат само оние кои биле под урнатините“, вели тој на видеото, додавајќи дека во зградата во која живеел пред земјотресот имало уште три или четири семејства.

  Сириските власти се уште не соопштуваат дали успеале да го спасат момчето или не, пренесе Индекс.хр.

  извор: Индекс.хр.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  15.8 ° C
  15.8 °
  15.8 °
  51 %
  0.5kmh
  20 %
  Tue
  16 °
  Wed
  16 °
  Thu
  17 °
  Fri
  19 °
  Sat
  21 °
  spot_imgspot_img