More

  Нов земјотрес со јачина од 5,1 степени регистриран во централна Турција

  Нов земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала ја потресе централна Турција утрово.

  Според податоците на Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар, епицентарот бил на 5 километри северозападно од градот Гоксун.

  фото: ЕМСЦ

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  15.8 ° C
  15.8 °
  15.8 °
  51 %
  0.5kmh
  20 %
  Tue
  16 °
  Wed
  16 °
  Thu
  17 °
  Fri
  19 °
  Sat
  21 °
  spot_imgspot_img