More

  (ВИДЕО) Во Косово беше уништен мурал со ликот на Новак Ѓоковиќ, но неколку ученици го обновиле

  Графит на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во селото Ораховац, Косово беше уништен, но благодарение на неколку ученици тој повторно беше обновен.

  Учениците ја исчистиле бојата која била истурена врз графитот, кој е дело на уметникот Милан Милосављевиќ.

  „Џабе кречевте. Моите браќа од Ораховац се попаметни. Исто така, не може да се избрише успехот на Ѓоковиќ со боја“, пишува во видеото.

  извор: supersport.mk

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  10.8 ° C
  10.8 °
  10.8 °
  71 %
  0kmh
  20 %
  Mon
  14 °
  Tue
  16 °
  Wed
  15 °
  Thu
  17 °
  Fri
  19 °
  spot_imgspot_img