More

  Свекорот на Николина Пишек постави камери: Не го посетила гробот на мојот син од неговиот погреб

  Се чини дека ’кавгите’ меѓу Николина Пишек (46) и Виктор Ристовиќ, попознат како Миша Гроф, не престануваат. Таткото на нејзиниот покоен сопруг Видоје Ристовиќ тврди дека оставинската постапка се уште не е завршена, а Николина од погребот не го посетила гробот на неговиот син.

  Миша во интервју за Курир не го крие разочарувањето поради нарушените односи. Тој исто така призна дека не се чувствува добро.

  -Не се појавила на гробот од погребот – изјави Миша Гроф за Курир за Николина, а водителката за медиумите изјавила дека се уште го посетува местото каде што почива нејзиниот поранешен сопруг.

  – Се е под камера, па и споменикот и се околу него. Знам сè и следам сè – рече Миша, а потоа објасни дека според него Николина не го ни сакала својот син.

  -Како да не можеше да дојде на неговиот гроб, но можеше да се слика гола. Ова е искрената Николина, која зборуваше за големата љубов и за тоа како страда за мојот син. Убаво ти кажав на самиот почеток, кога се случи се, дека никогаш не била љубов. Таа секогаш гледала во корист и материјален интерес – заклучил тој.

   

  24sata.hr

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  11.8 ° C
  11.8 °
  11.8 °
  47 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  12 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  16 °
  Mon
  11 °
  spot_imgspot_img