More

  (ВИДЕО) Во Турција чистел остатоци од зграда, се урнала. Тој едвај се спасил

  Поминаа 11 дена од земјотресите во Турција и Сирија во кои загинаа повеќе од 44.000 луѓе.

  Но, има и такви кои за влакно ја избегнаа смртта. Всушност, на Твитер е објавено видео од Турција, на кое се гледа како човек со багер ги чисти остатоците од зградата која во тој момент целосно се урна. Тој некако успеал да излезе од багерот и да истрча на безбедно, судејќи по видеото.

  Меѓународните хуманитарни агенции сега ги засилуваат напорите да им помогнат на милионите бездомници, од кои многумина спијат во шатори, џамии, училишта или автомобили. Обединетите нации апелираа за повеќе од милијарда долари за операција за помош во Турција, само два дена откако започнаа апел да се соберат 400 милиони долари за Сиријците.

   

  index.hr

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img