More

  Украден дел од споменикот на Орце Николов во Градскиот парк

  Непознати вандали во вторникот вечер однеле дел од споменикот на народниот херој Орце Николов во Градскиот парк во Скопје, информира МВР.

  На 14.03.2023 во 09.26 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градскиот парк во Скопје, бил одземен дел од споменикот на Орце Николов, кусо соопштија од полицијата.

  Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img