More

  (ФОТО) Вонредни активности пред утрешната средба во рамки на дијалогот Косово-Србија

  Оперативните служби на ЈП Охридски Комуналец на терен пред одржување на утрешната средба во рамки на дијалогот Србија-Косово што ќе се одржи во Охрид
  ⬅️ Од безбедносни причини ќе се дислоцираат контејнерите за комунален отпад од рутите каде ќе се движат делегаците на места
  со пристапна оддалеченост
  ⬅️ Се спроведува машинско миење на главните сообраќајници: потег сообраќајна клучка на влез од Охрид-бензиска станица Билјанини Извори и дел од магистралниот пат Охрид -Скопје до Св.Еразмо
  ⬅️ На магистралниот пат Охрид-Свети Наум, потег Билјанини Извори-х.Метропол и на околното подрачје од комплекс Инекс се чисти расфрланиот комунален отпад и се спроведува темелно метење и миење на јавните површини
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img