More

  (Фото) Синот на Сорос играше фудбал во канцеларијата на Артан Груби

  Нов фудбалски меч изгледа се играл во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците, со кое раководи Артан Груби. Спортувањето во кабинетот на министерот кога гости му беа останати функционери од ДУИ предизвика бура реакции минатата недела. Денеска тој објави фотографии како фудбал игра неговиот гостин Александар Сорос.

  -Пријателски разговор околу актуелната политичка ситуација, европската перспектива на земјата и целиот регион со американскиот филантроп и Претседател на Фондацијата „Отворено општество“, г-дин Александар Сорос – напиша Груби.

  фото: ФБ Артан Груби

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img