More

  (ВИДЕО) Силен земјотрес од 6,9 степени го погоди Еквадор: луѓе во паника излезени на улиците

  Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди брегот на Еквадор. Земјотресот бил на длабочина од 10 километри, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

  Земјотресот се случил во 13.12минути по локално време.
  На социјалните мрежи се појавија видеа на кои се гледа како луѓето се во паника на улиците.

  видео: TWITTER

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img