More

  Стоилковски: Дали МВР регистрирала пиштол Глок на лице од листата „Безбеден град“?

  Прес конференцијана портпаролот од ВМРО ДПМНЕ, Наум Стоилковски. Истата ја пренесуваме во целост:

  МВР на Оливер Спасовски се обидува со молк да забошоти огромен скандал.

  Дали во МВР е регистрирано оружје, пиштол Глок, калибар 9 милиметри, на лице со одобрение за оружје, Шукри Асани од Сарај, роден 1996 година?

  Дали Шукри Асани од Сарај, роден 1996 година, е во првите пет на листата „Безбеден град“ за следење, листа на топ 50 поврзани со тежок криминал?

  А, зошто МВР, молчи за ова?

  Комисијата за дозволите, одобренијата за оружје е составена од Оливер Спасовски, а водена од неговиот пулен Музафер Каришиќ. Скандалот е уште поголем со тоа што токму Каришиќ е творец на планот „Безбеден град“!

  Творецот на овој план и список дава дозвола за оружје на лице во врвот на овој план и список!

  Молкот повеќе не е опција за Спасовски, ниту за МВР, молкот е само обид да стивне скандалот којшто открива поврзаност, шурување на врвот на МВР на Спасовски со криминалот.

  извор: ВМРО ДПМНЕ

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  18.8 ° C
  18.8 °
  18.8 °
  24 %
  0.5kmh
  0 %
  Thu
  19 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  16 °
  Mon
  11 °
  spot_imgspot_img