More

  (ВИДЕО) Њујорк – градот кој никогаш неспие

  Добредојдовте во градот кој никогаш не спие – Њујорк.
  Околу 8,8 милиони луѓе, жители на најнаселениот град во САД, го нарекуваат дом.
  Петте квартови на Њујорк – Менхетен, Бруклин, Квинс, Бронкс и Стејтен Ајленд – беа консолидирани во еден град на 1 јануари 1898 година.
  Најголем град во САД, најопеан и магичен – дење и ноќе. Ова е „Големото Јаболко“ – Њујорк.
  VOA
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img