Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

Британската влада, без многу бука, ги смени законите поврзани со локдаунот, што го олесни донесувањето одлуки за затворање пабови, ресторани, продавници и јавни места и тоа се до 17 јули, објави Телеграф.

Премиерот Борис Џонсон во петокот рече дека Владата не размислува за ублажување на рестриктивните мерки, имајќи предвид дека бројот на заразени со корона не се намалува, пренесува Ројтерс.

Тој рече дека мерките ќе останат на сила се додека во БББВладата не бидат убедени дека програмата за вакцинација работи на запирање на ширењето на епидемијата.