Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

Премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ќе имаа директна средба в понеделник.

Средбата ќе се одржи во Клубот на пратеници со почеток од 13 часот.

Договорот за средбата го потврди и Заев на неговиот Фејсбук профил

Договорена е средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во понеделник во 13 часот во Клубот на пратеници. Ќе разговарам со Мицкоски за најважните прашања од интерес на граѓаните со цел државата да ни оди напред – напиша Заев.

Извор: ФБ Зоран Заев