Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

Земјотрес со јачина од 3,3 степени по рихтер вечерва е почувствуван во Скопје.

Епицентарот е на граница со Косово.

Според првите информации, епицентарот е на длабочина од 2 километри.

tv21