Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

На 13.10.2021 во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Мито Хаџивасилев Јасмин”, непознато патничко возило удрило во пешакот Д.А.(70) од Скопје, по што го напуштило местото.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Терза”. Извршен бил увид на местото од увидна екипа од СВР Скопје.