Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

Средба во Штип со македонскиот првак во карате Емил Павлов. Пред неколку денови Емил од светското првенство во карате во Дубаи се врати со сребрен медал. Во земјава бил државен првак 11 пати. За секоја почит е неговата посветеност на каратето. Емил за себе вели дека е скромен, медалите според него се само потврда дека кога нешто се прави со љубов, успехот е загарантиран. Заедно со клубските другари од карате клубот Штип, ми покажа дел од своите техники, напиша на својот ФБ профил претседателот Стево Пендаровски.