Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

Камион со македонски регистарски таблички се преврте во Хрватска. Како што пренесува хрватски 24 сата, камионот со платформа за превоз на други возила се превртел на 130 километри од јужната страна на автопатот А3 Брегана-Липовац.

Несреќата се случила денеска попладне околу 17 часот. При превртувањето на камионот испаднале и неколку возила кои ги пренесувал.

Камион со македонски регистарски таблички се преврте во Хрватска. Како што пренесуваат тамошните медиуми, камионот со платформа за превоз на други возила се превртел на 130 километри од јужната страна на автопатот А3 Брегана-Липовац.

Несреќата се случила денеска попладне околу 17 часот. При превртувањето на камионот испаднале и неколку возила кои ги пренесувал.