Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ е повторно вратен во имиграциски притвор во Мелбурн каде ќе ја помине вечерта до конечната одлука за депортација или дозвола да игра на Австралија опен.

Ѓоковиќ околу 15.30 по локално време со автомобил стигнал во подземната гаража во хотел Парк во истиот имиграциски хотел каде беше минатата недела.

Тој нема да биде депортиран од Мелбурн додека не се заврши жалбата за укинување на визата и оти случајот сега е префрлен на Сојузниот суд на Австралија.