Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

Пожар во близина на хемиска фабрика во Пасаик, во американската држава Њу Џерси, зафатил неколку згради и се заканува да стигне до складиште за хемикалии, соопштија официјални лица.

Градоначалникот на Пасаик, Хектор Лора, во видеото објавено на Фејсбук им порача на жителите да се оддалечат од таа населба и да ги затворат прозорците. Тој изјави дека пожарникарите се уште ја проценуваат ситуацијата и додаде дека засега нема информации за жртви.

Шефот на пожарникарите на тоа место Патрик Трентакост изјави дека зградата била празна кога избувнал пожарот, пренесуваат американски медиуми.