More

  Најмалку пет лица загинаа во пад на туристички авион во Франција

  Најмалку пет лица загинаа во пад на туристички авион на југоистокот на Франција, јавуваат локалните медиуми, повикувајќи се на извори од полицијата и спасувачките служби.

  Несреќата се случила во департманот Изер, во француските Алпи.

  Авионот, кој припаѓал на локален авиоклуб, бил на прв лет и полетал од аеродромот Верси, недалеку од Гренобл.

  Пронајдени се пет јагленосани тела и засега не се потврдени сомнежите дека меѓу нив има и дете, наведува ТВ БфМ.

  извор: ТВ БФМ

  фото: Schulz/DPA

  фото ФБ:

  Pinterest
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  22.8 ° C
  22.8 °
  22.8 °
  73 %
  0kmh
  0 %
  Mon
  36 °
  Tue
  37 °
  Wed
  34 °
  Thu
  34 °
  Fri
  30 °
  spot_imgspot_img