More

  Убавата Ѓултен веќе доби нова улога во долгометражен филм

  Селин Генц им го претстави своето име на фановите на ТВ серијата Бир Заманлар Чукурова. Селин, која вредно работеше во проектот на Чукурова, кој траеше 4 сезони и кој следната недела ќе биде во финалето, успешно го оживеа ликот на Ѓултен.

  Селин Генц, која за прв пат сериозно работеше на серијата и имаше можност да ја развие својата глума покрај своите одлични колеги, за кратко време достигна голем број фанови.

  Селин, која го заврши снимањето во Адана во јануари и се врати во животот во Истанбул по завршувањето на нејзината улога, сакаше малку да се одмори. Одморот и бил добар и на актерката која речиси 4 години била со тешко и интензивно темпо во Адана.

  Генц моментално ги проценува понудите што ги добива. Актерката рече: „Многу напорниот работен распоред заврши. Јас сум во добар процес на селекција. Почнуваат некои нови работни места “ и објави дека има нови проекти.

  Селин Генц, која го искористи одморот за да си ја врати енергијата, сега сака да работи. Возбудена што ќе се врати на снимањето, актерката рече:

  „Време е за работа. На почетокот на летото имаме нов проект, филмски проект. Се надевам дека ќе има драма, но не успеав да најдам нешто што ми се допаѓа“.

  Селин кон крајот на јуни ќе го снима својот прв долгометражен филм, кој ја воодушевува. Актерката рече: „Ќе гледаме лик од реалниот живот. Затоа сум толку возбуденa“.

   

  tvexposed.net

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  22.8 ° C
  22.8 °
  22.8 °
  73 %
  0kmh
  0 %
  Mon
  36 °
  Tue
  37 °
  Wed
  34 °
  Thu
  34 °
  Fri
  30 °
  spot_imgspot_img