More

  (ВИДЕО) Зетот кој ја удри невестата на свадба, обвинет за хулиганство

  Кога зетот ѝ удри шлаканица на својата невеста на една свадба во Узбекистан тоа се најде на светските наслови. Активистката за правата на жените Акида Канум изјави за РСЕ дека тој постапил во рамките на општествените норми во Узбекистан, каде што жените се „на најниското скалило во општеството“.

   

  Радио Слободна Европа

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  29.8 ° C
  29.8 °
  29.8 °
  48 %
  1kmh
  0 %
  Mon
  36 °
  Tue
  37 °
  Wed
  34 °
  Thu
  34 °
  Fri
  29 °
  spot_imgspot_img