More

  ,,Ами Баги,, распродаден за 18 минути

  Пред неколку дена Ситроен го претстави ами баги, специјална серија на своето електрично возило кое влече корени од интересниот ами баги концепт. Новиот модел стана инстант хит, па целата серија од 50 возила, резервирани за Франција, биле продадени за само 17 минути и 28 секунди.

  Купувачите на ами баги преку интернет сајтот на Ситроен на 21 јуни ги испратиле своите нарачки. Според француската компанија, речиси 1.800 луѓе покажале интерес за специјалната серија, но само 50 добиле шанса да ја купат. Вообичаено е да се слушаат вакви приказни за ултраскапи ограничени серии на суперавтомобили, но интересно е што кросовер верзија на мал електричен автомобил е волку популарен.

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  22.8 ° C
  22.8 °
  22.8 °
  73 %
  0kmh
  0 %
  Mon
  36 °
  Tue
  37 °
  Wed
  34 °
  Thu
  34 °
  Fri
  30 °
  spot_imgspot_img