More

  Села: Подготвени сме да излеземе на избори кога и да бидат објавени и сметаме изборите мора да бидат предвремени

  Првиот човек на Алијансата за Албанците, Зијадин Села денеска соопшти дека се избрани раководителите на ограноците на АА во 18 општини.

  Села рече дека со реформите во партијата се подготвени за избори, кои според него треба да бидат предвремени.

  „Ние сме подготвени. Подготвени сме да излеземе на избори кога и да бидат објавени, додека нашиот став како Алијанса за Албанците е дека изборите мора да бидат предвремени за да се излезе од сите овие кризи кои се секојдневни, како на политички, така и на економски и на енергетски план“, рече Села.

  извор: Република
  фото: Република

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  29.8 ° C
  29.8 °
  29.8 °
  48 %
  1kmh
  0 %
  Mon
  36 °
  Tue
  37 °
  Wed
  34 °
  Thu
  34 °
  Fri
  29 °
  spot_imgspot_img