More

  (ФОТО) Крузерот ,,Болет,, прв помина под мостот ,,Пељешац,, во Хрватска

  
  

  Утрово околу 6 часот Крузер Болет под водство на капетанот Јозо Главиќ прв помина под мостот Пељешац кон Неум.

  Официјалното пуштање во промет на овој мост е најавено за 26 јули каде свечено ќе го отвори Урсула Фо Дер Лаен.

   

  Photo Cropix, T.B.

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  29.8 ° C
  29.8 °
  29.8 °
  48 %
  1kmh
  0 %
  Mon
  36 °
  Tue
  37 °
  Wed
  34 °
  Thu
  34 °
  Fri
  29 °
  spot_imgspot_img