More

  (ФОТО) Најбизарниот костим за на плажа според машката популација

  Токму кога го заборавивме костимот за капење „брадавици“ кој за првпат го претстави Кајли Џенер, се појави најновиот модел од кој, се чини, жените се воодушевени.

  Велат дека за вкусовите не треба да се разговара, но овој модел предизвика дискусија меѓу посилниот и понежниот пол. Илјадници мажи се согласија за едно – овој костим за капење да биде забранет.

  Главна причина за оваа полемика е горниот дел од костимот за капење кој е направен од тенка мрежа, додека деловите на градите се покриени со женски раце со лакирани нокти. Финтата е во тоа што ќе изгледате како жена да ви ги држи градите, а на мажите ова воопшто не им се допадна.

  „Што е ова аман“, „Побизарен костим за капење не сум видел“, „Не би сакал да ја видам девојка ми во овој“, „Изгледа некому си му отсекол тупаница“, „Каква гнаса“, „Ако некоја девојка носи вакво нешто, јасно е што ќе ти направат само при помислата дека ќе изневерат“, „Што нема да измислат“ „Ајде, забранете го ова“, Девојките претеруваат со бизарни трендови“ беа само дел од коментарите.

   

  sreka.mk

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  29.8 ° C
  29.8 °
  29.8 °
  48 %
  1kmh
  0 %
  Mon
  36 °
  Tue
  37 °
  Wed
  34 °
  Thu
  34 °
  Fri
  29 °
  spot_imgspot_img