More

  Државниот секретар Азири: Новите генерации Албанци ќе им ги скршат рацете и нозете на сите што ќе се обидат да ги понижат Албанците

  Државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири вечерва сподели видео од инцидентот во Собранието во кој координаторот на ДУИ, Арбр Адеми фрла предмети кон Антонијо Милошоски и други пратеници од опозицијата и му даде поддршка на Адеми.

  -Антиалбанец како Милошоски заслужува и повеќе, времето на продавачите на магла заврши, новите генерации Албанци ќе им ги скршат рацете и нозете на сите што ќе се обидат да ги понижат Албанците, напиша Азири и додаде емотикон со тупаница.

  извор: ФБ Валмир Азири
  фото: ФБ Валмир Азири

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  47 %
  0kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img