More

  Ковачевски: Нема прифатлив предлог за решение со Бугарија!

  Премиерот Димитар Ковачевски не успеа да избега од медиумите на денешниот настан во Холидеј Ин, каде за прв пат се појавува по посетата на Брисел и одбивањето на францускиот предлог.

  „МНР со своите експертски тимови разговараат со МНР во Бугарија. Во моментот кога ќе има прифатлив предлог од двете страни, тогаш истиот ќе биде ставен во институциите во РСМ“, додаде Ковачевски.

  Според него, до сега таков предлог нема.

  извор: ТВ 21

  фото: ТВ 21

   

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  10.8 ° C
  10.8 °
  10.8 °
  87 %
  1kmh
  40 %
  Fri
  11 °
  Sat
  11 °
  Sun
  15 °
  Mon
  11 °
  Tue
  4 °
  spot_imgspot_img