More

  Џафери за инцидентот во Собрание – „Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ беа тие што го испровоцираа“

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери го осудува инцидентот што се случи на Комисијата за европски прашања, но тој смета дека не може да се осуди претседателот на Комисијата, Арбер Адеми бидејќи, како што вели, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ биле тие кои го испровоцирале инцидентот.

  „Треба да се гледа целата слика и до тоа немаше да дојде доколку пратениците на ВМРО-ДПМНЕ си седеа на своите места“, вели Џафери.

  извор: ТВ 21

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  34.8 ° C
  34.8 °
  34.8 °
  28 %
  1kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img