More

  Министерот не се одделува од својата сопруга!

  Младиот министер на социјалните мрежи често споделува заеднички фотографии како од приватниот живот, така и од официјалните посети на некои настани.

  Така беше и овој пат кога објави неколку фотографии од настанот по повод националниот ден на Словенија и словенечката армија, а на кој беше заедно со својата убава сопруга Андријана Николовска.

  Андријана за оваа свечена пригода избра да носи елегантен фустан во пудра нијанса и високи потпетици во слична боја, додека целото издание го заокружи со шарена марама што ја носеше преку рамениците и црвена плико чанта со која го „подигна“ целото издание на повисоко ниво.

  Инаку, Андријана е во брак со министерот од март 2020 година, а на нивната свадба беа бројни функционери од владејачката партија.

   

  glamur.mk

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  47 %
  0kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img